Miesto: Krivá (okres Dolný Kubín)
Oblasť: Oravská vrchovina, Skorušinské vrchy 
Náročnosť: ťažká
Východiskový a cieľový bod: Krivá (525 m n.m.)
Predpokladaný čas: 6 hodín
Prevýšenie: 726 m
Trasa: Krivá (525 m n. m.) - Grápy (803 m n.m.) - Blatnický vrch (930 m n.m.) - Bane (944 m n.m.) - Kopec (1251 m n.m.) - Blato (1138 m n.m.) - Turínok (1004 m n.m.) - Krivá 

Poznámky: Strieborná podkova sa tradične uskutočňuje druhú sobotu po Novom roku. Bežkárska trasa sa otvára v prípade dostatku snehu a vytvorením bielej stopy. Organizačný tím o tom informuje na sociálnych sieťach. 
Zimný prechod v Krivej ponúka nielen peknú trasu pre peších návštevníkov, ale taktiež náročnú trasu pre bežkárskych nadšencov. Trasa začína v dedine a v prípade účasti je možné využiť autobusovú prípadne vlakovú dopravu. V blízkosti sú taktiež miesta na parkovanie. Trasa začína na Agrodružstve Krivá, na konci ulice Krivô odbočením doľava a po strmšom stúpaní prídete na Grápy. Ďalej pokračujte v smere trasy. Po dosiahnutí Blatnického vrchu prídete na Bane a odtiaľto máte pekné výhľady na Ostražicu, Oravský Biely Potok a do okolia. Vrcholom trate je výstup na Kopec a to dá zabrať aj skúseným bežkárom. Od tohto bodu pokračujte smerom na Blato a po istom čase prídete k Majeru, kde môžete zmeniť smer trasy a ísť naspäť Krivskou dolinou k dedine. Ak nezmeníte smer trasy, čochvíľa prídete na Turínok a odtiaľ už zjazdom sa dostanete k cieľovému bodu. 

Strieborná podkova Krivá

Kontakt

MAS Orava, o.z.
Oravský Podzámok 60
02741 Oravský Podzámok
+421/432 388 740